ریست فکتوری کردن گوشی‌های هوشمند

reset factory یا برگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه از اعمالی است که در استفاده از گوشی‌های هوشمند زیاد لازم می‌شود. ممکن است برای افزایش سرعت بخواهید گوشی خود را ریست فکتوری کنید یا برای از بین بردن ویروس‌های آن یا هر دلیل دیگری. اگر قصد ریست فکتوری گوشی خود را دارید این مطلب را دنبال کنید.

reset

با ریست کردن گوشی اطلاعات و تنظیمات انجام شده در آن پاک می‌شوند و این مورد می‌تواند باعث برطرف شدن مشکلاتی باشد که به مرور در گوشی ایجاد می‌شوند.

گرفتن پشتیبان از داده‌ها

مهم: حتما به روش‌های مختلف از داده‌های گوشی خود پشتیبان گیری کنید؛ چون قرار است آنها پاک شوند و دیگر به آنها دسترسی ندارید. بهترین راه و پیشنهاد ما برای پشتیبان گیری استفاده از سرویس‌های ابری نظیر google drive است اما می‌توانید داده‌هایتان را در کامپیوتر یا فلش مموری یا کارت حافظه خودتان کپی کنید. جیمیل و رمزعبور آن را هم حتما در جایی یادداشت کرده یا به خاطر بسپارید.

خلاصه از هر راهی می‌توانید از داده‌هایتان backup تهیه کنید.

روش اول: ریست گوشی از طریق تنظیمات

در این روش با استفاده از تنظیمات گوشی به ریست فکتوری آن می‌پردازیم.
در این بخش ریست گوشی سامسونگ را نشان خواهیم داد اما اکثر گوشی‌ها روشی مشابه دارند. در کل باید در تنظیمات بخش «ریست و پشتیبان گیری» یا «داده‌ها و پشتیبان گیری» یا چیزی شبیه به این را پیدا کرده و در آن گزینه «بازگردانی به تنظیمات کارخانه» یا چیزی مثل آن را انتخاب کرده و گوشی را ریست کنید.

برای ریست گوشی از طریق تنظیمات با ما همراه باشید.

  1. وارد تنظیمات گوشی شوید
  2. به بخش مدیریت عمومی مراجعه کنید.
  3. وارد بخش بازنشانی شوید.
  4. روی بازنشانی داده کارخانه کلیک کنید.
  5. در صفحه باز شده روی باز نشانی کلیک کرده و در نهایت حذف همه را بزنید.
  6. گوشی شما ری‌استارت شده و ریست فکتوری می‌شود.
  7. تمام!

روش دوم: ریست گوشی از طریق حالت android recovery

برای ریست کردن به این روش پس از پشتیبان گیری از داده‌هایتان، گوشی را خاموش کنید و طبق تصویر دکمه‌های نشان داده شده را نگه دارید. نکته: در گوشی‌های غیر از سامسونگ به جای «bixby button» دکمه کم کردن صدا را نگه دارید. در گوشی‌های هواوی هم فقط دکمه power و زیاد کردن صدا را نگه دارید.

دکمه‌های ریست گوشی

با نگه داشتن این دکمه‌ها بخش android recovery برای شما باز خواهد شد. این بخش هم ممکن است در ظاهر تفاوت داشته باشد اما گزینه‌های یکسانی برای شما نشان خواهد داد.
با استفاده از کلید های زیاد و کم کردن صدا بین گزینه‌ها جا‌به‌جا شده و با دکمه power گزینه «wipe data/factory reset» را انتخاب کنید.

factory reset 2 recovery mode

در صفحه بعدی که باز خواهد شد به شیوه قسمت قبل گزینه «yes» را انتخاب کنید. گوشی شما ریبوت شده و ریست فکتوری خواهد شد. پس از بالا آمدن گوشی می‌توانید وارد حساب گوگل خود شده یا زبان گوشی را انتخاب کنید.

در پایان هر سوالی دارید در بخش نظرات مطرح کنید؛ با جان و دل به آن پاسخ خواهیم داد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

لوگو پین شو - ردیابی گوشی

پین‌شو یک نرم‌افزار کاربردی برای ردیابی افراد بدون اینترنت است.
مشاوره و پشتیبانی:
051-4225-6641
0902-4040-897

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *