تاثیر تکنولوژی در دوران کرونا بر کسب و کار

شیوع بیماری کوید ۱۹ باعث درک اهمیت تکنولوژی بر کسب وکار شده است. از این رو تاثیر تکنولوژی در دوران کرونا بر کسب و کار دیگر بر کسی پوشیده نیست. وجود این بیماری شرایط را برای همه سخت کرده است. تعداد زیادی کسب و کار خود را برای مدت نامحدودی تعطیل کرده اند. باوجود اخبار بدی که هرروزه می‌شنویم خبر های خوبی هم وجود دارد. شما می‌توانید براحتی کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید. از این رو لازم است تا استراتژی‌های کسب و کار خود را کمی تغییر دهیم.

تغییر شکل کسب و کارها

با شیوع بیماری مشاغل گوناگون به یکباره منبع اصلی درآمد خود را خشک شده مشاهده کردند. شهرها قرنطینه و کسب وکارها اجازه فعالیت خود را از دست دادند. از این رو تاثیر تکنولوژی در دوران کرونا بر کسب و کاربیشتر از پیش مشخص شد. لازم بود هرکس بسته به شغل خود روشی را برای کسب درآمد انتخاب نماید. همه ناگزیر به سمت فضای مجازی رو آوردند تا اعتبار خود را از دست ندهند. بعنوان مثال:

۱- باشگاه های ورزشی

باشگاه های ورزشی دیگر نمی‌توانند کلاس های خودرا مانند قبل راه اندازی نمایند. بنابراین استراتژی ورزش آنلاین و دوره‌های مشاوره و ورزش گروهی آنلاین را راه اندازی کردند. برای برخی افراد تمرین در منزل صرفه جویی در زمان رفت و برگشت به باشگاه محسوب می‌شود. آنها در منزل و در کنار خانواده خود در امنیت قراردارند. از تمرینات خود غافل نمیشوند.

۲- دفاتر حقوقی

دفاتر حقوقی به برگزاری جلسات مشاوره آنلاین اکتفا کردند. شما می‌توانید وکیل مجربی از شهر دیگر را برای مشاوره خود انتخاب نمایید. از راهکار های رایگان وکلا استفاده کنید و حتی مطالب مفیدی که نشر میدهند را مطالعه فرمائید. می‌توانید همزمان از چند وکیل مشاوره دریافت کنید. بدیهی است که هزینه مشاوره آنلاین کمتر از مشاوره حضوری خواهد بود. در مشاوره حضوری هزینه یک جلسه مشاوره با احتساب اجاره مکان و سایر هزینه‌های متفرقه تعیین می‌گردد.

۳- رستورانها و غذای آماده

استفاده از ظروف در رستوران‌ها خیلی کمتر شده است. همه سفارش آنلاین را به خرید حضوری ترجیح می‌دهند. بعضی رستوران‌ها تحویل درب منزل بصورت رایگان در محدوده را نیز دارند. ظروف یکبار مصرف جزئی جدا نشدنی برای ادامه کار رستوران‌ها تبدیل شده است.

۴- ارائه دهنده خدمات بهداشتی

ارائه دهندگان خدمات بهداشتی نیز به مشاوره آنلاین رو آورده‌اند. آنها باید بتوانند خدمات خود را به مشتریان برسانند. درخواست خرید ماسک‌های بهداشتی هر روز بیشتر می‌شود. مواد ضدعفونی کننده در بسته بندی‌های مختلف ارائه می‌شوند.

۵- مشاوران ملکی

مشاوران ملکی در فضای مجازی با قراردادن عکس و ویدئومشتریان خود را جذب می‌نمایند. در مکان‌های توریستی نیزمی‌توانند با معرفی جاذبه های گردشگردی و اقامتگاه‌های گردشگری و بومگردی از سراسر جهان گردشگر جذب کنند. رزو داشته باشند. برای مشتریان خود تدارک ببینند. مدیریت بهتری بر تعداد میهمانان داشته باشند.

مزایای کسب وکار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی مزایای زیادی دارد. بیان تاثیر تکنولوژی در دوران کرونا بر کسب و کار می‌توانید برای راه اندازی کسب و کار خود سرمایه جذب کنید. می‌توانید کسب وکاری گروهی راه اندازی کنید. از وقت و سرمایه خود محافظت نمایید.

اتلاف هزینه کمتر

در راه اندازی کسب و کار باید ابتدا اجناس لازم برای ارائه به مشتریان را تهیه نمائید. در مرحله بعدی نیاز به مکانی برای راه اندازی کسب وکار دارید. سپس باید دکور و دیزاین محیط راتعیین و راه اندازی نمایید. تااین مراحل شما مشمول هزینه های بالایی می‌شوید. اما کسب وکار اینترنتی با تهیه یک گوشی تلفن همراه هوشمند راه اندازی می‌شود. در مراحل بالاتر می‌توانید با خرید یک تبلت یا لب تاب فعالیت خود را ارتقا دهید. از جلوه‌های بصری استفاده کنید و …

ساعات کاری شناور

شما در ۲۴ ساعت شبانه روز فرصت دارید تا هر زمانی که لازم می‌دانید را برای کسب و کار خود در نظر بگیرید. این زمان می‌تواند حتی نیمه‌های شب نیز باشد. شما براحتی می‌توانید به سفر رفته و مشتریان خود را مدیریت کنید. دیگر نیازی به گذراندن مراحل کسب مرخصی نیستید. شما مالک زمان خود هستید.

همچنین بخوانیم:

رئیس شمایید

شما خودتان استراتژی های کسب و کار خود را تعیین می‌کنید. تصمیم می‌گیرید چه چیزی را کجا بفروشید. با چه قیمتی بفروش برسانید. نیروی کار برای نگهداری سایت خودتان استخدام کنید.

محدود بودن شیوه کسب وکار

نمی توان گفت که کسب وکار شما محدود است چرا که شما به تمام نقاط جهان دسترسی دارید و می‌توانید خدمات خود را ارائه دهید . تنها برای مشاغل درمانی امکان خدمات اینترنتی وجود ندارد و صرفا تبلیغات و جذب مشتری می باشد. تولید کنندگان براحتی واسطه هارا حذف کرده‌اند و خود به تنهایی فروش خود را انجام می‌دهند.

استفاده از تکنولوژی برای رسیدن به موفقیت

برای اینکه بتوانید از تاثیر تکنولوژی در دوران کرونا بر کسب و کارکسب و کار خود استفاده کنید. لازم است دوباره آن را راه اندازی کنید. آن را ارتقا دهید. آموزش ببینید و مهارت های خاص را بیاموزید.

مهارت قرار گرفتن در مقابل دوربین

شما باید بتوانید براحتی در مقابل دوربین قرار بگیرید و بدون استرس خود و کسب و کارتان را معرفی نمایید. اکثریت مردم به کسی که آن را نبینند نمی توانند اعتماد کنند. در نتیجه باید شیوه سخن گفتن خود را اصلاح نمایید

دوره های آموزشی مختلف را بگذرانید

شما بایدبتوانید اطلاعات جامع و خوبی در این نوع کسب وکار جمع آوری کنید تا در زمان بروز مشکل کسب وکار شما دچار اختلال نشود

عکاسی و فیلمبرداری

مسلما کار کردن با دوربین امری طبیعی تبدیل شده است . همه تلاش میکنند تا بهترین عکس ها را از خود داشته باشند تا بتواننددر فضای مجازی با دیگر ان به اشتراک بگذرانند. اما نکاتی هست که تنها طی دوره های آموزشی میتوانید درک کنید. مانند کادر بندی درست و انتخاب زاویه مناسب برای فیلمبرداری و عکی برداری. میتوانید از دوره های آموزشی آنلاین نیز بهره ببرید

خودآرایی

برای ظاهر شدن در مقابل دوربین شما لازم است گریم خاص خود را داشته باشید. اغراق نکنید اما توجه به ظاهر و زیبایی برای کسب و کار بسیار مفید خواهد بود. حتی آقایان هم باید مطابق روند جامعه پیش بروند و خود را به بهترین وضع ممکن ظاهر سازند.

آموزش کار کردن با نرم افزار های مرتبط

شما باید بتوانید با نرم افزار های مرتبط کار کنید و اگر لازم است برای کسب وکار خود پایگاه داده ای فراهم نمایید تا بتوانید بازخورد خوبی از فعالیت های خود داشته باشید. ممکن است لازم باشد از نرم افزار های ویرایش عکس و فیلم نیز استفاده نمایید.

فناوری گران است از آن محافظت کنیم

با دنیای تکنولوژی پیش رفتن ممکن است کمی هزینه بر باشد. ما ناچار هستیم تا از وسایل خود محافظت کنیم. ابزار های ارتباطی ما دیگر تنها یک ابزار ساده نیستند. آنها کسب و کار ما هستند. نتیجه سالها تلاش ما در آنها نگه داری میشود. با نصب نرم افزار پین شو از فناوری خود محافظت کنید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

لوگو پین شو - ردیابی گوشی

پین‌شو یک نرم‌افزار کاربردی برای ردیابی افراد بدون اینترنت است.
مشاوره و پشتیبانی:
051-4225-6641
0902-4040-897

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.