ردیابی کارمندان برای افزایش بهره‌وری آنها و داشتن کنترل بر آنها

آیا نگران این هستید که کارمندانتان در غیاب شما کار می‌کنند یا خیر؟ نظارت بر کارمندان همیشه از دغدغه‌های مدیران است. ممکن است به دلایل مختلفی مانند دوست نداشتن کار یا هر دلیل دیگری، کارمند به خوبی وظایفش را انجام ندهد. شاید هم بخواهید کارمند شما واقعا وفادار است یا خیر؟ در این طور مواقع نیاز به انجام اقدامی است که دوست نداریم آن را ردیابی کارمندان بنامیم بلکه ترجیحاً به آن کنترل فعالیت می‌گوییم.

در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم چطور کارمندان خود را زیر نظر بگیرید، بدون اینکه سوء تفاهمی به وجود بیاید.

نیاز به ردیابی کارمندان

ردیابی کارمندان

شاید بگویید خب ما به کارمندانمان اعتماد داریم اما بد نیست حداقل یکبار آنها را امتحان کنید. البته منظور ما نظارت نامحسوس پلیس طور نیست! بلکه فقط در حد این که بدانید کارمندان در غیاب شما در محل کار حاظر هستند یا خیر.

یا ممکن است قصد سرمایه‌گذاری بر روی کارمندان یا ارتقاء درجه آنها را داشته باشید و قبل از آن بد نیست نیم نگاهی به نحوه فعالیت آنها در محل کار داشته باشید.

البته باید توجه داشت که ردیابی فقط مخصوص کارمندهای اداری یک اداره یا شرکت نیست بلکه با آنها می‌شود به ردیابی راننده تاکسی پرداخت یا ردیابی بازاریاب، تنخواه یا فروشنده را انجام داد.

با انجام این کار، دیگر بازاریاب‌ها دوبار به یک خیابان نمی‌روند؛ راننده‌ها به اشتباه مسیر طولانی نمی‌روند و در زمان صرفه جویی می‌شود.

چگونگی ردیابی کارمندان

چگونگی ردیابی

بعد از اینکه دلیل ردیابی و بررسی کارمندان را فهمیدید به نحوه این بررسی می‌رسیم.

تکنولوژی همیشه جواب دارد! این جا هم اپلیکیشن‌ها حضور دارند! اپلیکیشن‌هایی وجود دارند که کار ردیابی کارمندان، فرزندان یا هر فرد دیگری را انجام می‌دهند.

حتی با بعضی از آنها می‌توانید مدت استفاده کارمندان از برنامه‌های مختلف را بررسی کنید و مدت روشن بودن صفحه نمایش گوشی آنها را بررسی کنید.
اپلیکیشن‌های ایرانی و خارجی زیادی در زمینه ردیابی وجود دارند که در این مقاله به معرفی تعدادی از بهترین‌های آنها می‌پردازیم.

نکته مهم و مرحله سخت کار این است که یکی از این اپلیکیشن‌ها باید روی گوشی کارمندتان نصب شوند. پس بهتر است به دنبال راهکاری مناسب باشید.

پین‌شو؛ برنامه‌ای ایرانی برای کاربرانی ایرانی!

pinshow_banner

پین‌شو نیز یکی از برنامه‌های ردیابی برای کارمندان، فرزندان و … است. این برنامه در ایران توسعه داده شده است و فارسی است.

برخلاف دیگر برنامه‌ها که به GPS یا اینترنت نیاز دارند، این برنامه بدن نیاز به هیچ کدام از آنها، فرد مورد نظر را ردیابی می‌کند. کافیست گوشی فرد مورد نظر آنتن داشته باشد.

در راستای حمایت از تولید ملی و تحقق شعار «رونق تولید»، ما این برنامه را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

دانلود برنامه ردیابی گوشی افراد

ردیابی کارمندان با life 360 family locator

اپلیکیشن life 360 family locator

این اپلیکیشن امکان ردیابی موقعیت مکانی اعضای شرکت یا اداره شما و مشاهده موقعیت آنها را روی نقشه به صورت لحظه‌ای را ممکن می‌کند.

قابلیت ویژه ای که این برنامه را متمایز می‌کند این است که مدیر را از ورود یکی از اعضا به منطقه ای از پیش تعیین شده مطلع می‌کند.

برای این کار امکان تعیین دو منطقه وجود دارد. برای مثال می‌توانید محل کار و یک منطقه دیگر را در این بخش معرفی کنید تا هنگامی که کارمندان به آن مناطق وارد شدند یا از آنها خارج شدند، اپلیکیشن شما را با خبر سازد.

همچنین این برنامه دارای تاریخچه‌ای از مکان‌هایی که افراد مورد ردیابی در آن بوده‌اند دارد که می‌توانید با استفاده از این ویژگی نظارتی کلی بر فعالیت کارمندانتان داشته باشید.

این اپلیکیشن دارای قابلیت پیش فرضی به نام panic است که می‌تواند در مواقع اضطراری موقعیت دقیق فرد را با استفاده از GPS به ایمیل یا شماره تلفن های از پیش تعیین شده ارسال کند.

امکان ارسال پیام میان اعضای شرکت هم در این برنامه وجود دارد.

life 360 رایگان است اما یک نسخه ی حرفه ای (premium) هم دارد که قیمت آن ماهانه ۵ دلار یا سالانه ۵۰ دلار است.

درنسخه ی پولی امکان اضافه کردن بی‌نهایت مکان از پیش تعریف شده و ردیابی دستگاه هایی غیر از گوشی هوشمند و محافظت از گوشی‌های سرقتی وجود دارد. امکان استفاده آزمایشی و رایگان از این بخش به مدت ۳۰ روز برای همه ممکن است.

برای خرید نسخه‌ی حرفه‌ای باید از کارت‌های اعتباری دلاری مانند visa card یا حساب pay pal یا کارت هدیه google play استفاده کنید.

این شرکت در سایت خود اعلام کرده است که امن بودن life 360 family locator را تضمین می‌کند.

برنامه ردیابی گوشی اندروید و ios را می‌توانید از google play و app store اپل دانلود کنید.

کارمندان را با Find My Friends پیدا کنید.

برنامه find my friends

این برنامه ردیابی موبایل طرز کاری شبیه به نرم افزار قبلی دارد. همچنین امکان هماهنگی با دیگر افراد شرکت هنگام رفتن به مسافرت یکی از قابلیت های جذاب این اپلیکیشن است.

برای استفاده از این برنامه کار سختی نخواهید داشت چون مانند خیلی برنامه‌های دیگر از نقشه‌های گوگل (google maps) استفاده ‌می‌کند.

مانند اپلیکیشن قبلی این نرم افزار هم رایگان است اما یک نسخه حرفه‌ای هم دارد که در آن امکان تعریف بی‌نهایت موقعیت از پیش تعریف شده وجود دارد. در آن تاریخچه حرفه‌ای تر شده و شامل کمک های کنار جاده‌ای و پشتیبانی از دستگاه‌هایی غیر از گوشی هوشمند می‌شود. این نسخه قیمتی برابر با ماهانه ۵ دلار دارد.

این اپلیکیشن ردیابی کارمندان را از google play و app store اپل به صورت رایگان دانلود نمایید.

ردیابی موقعیت مکانی کارمندان با glympse

اپ glympse

این اپلیکیشن برای ردیابی افراد طراحی شده و می‌توانید در آن حتی مدت زمان ردیابی شدنتان را هم معین کنید و مشخص کنید چه کسانی موقعیت GPS شما را می‌بینند.

امکان قطع کردن اشتراک گذاری موقعیت به دو روش مختلف در این اپلیکیشن وجود دارد: در روش اول، بعد از اتمام مهلت زمانی معین شده، اشتراک گذاری به صورت خودکار متوقف می شود. همچنین شما می توانید ارسال اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی خودتان را به صورت دستی متوقف کنید. علاوه بر این‌ها، شما می توانید مدت زمان ردیابی شدن خود را اگر لازم بود افزایش دهید.

برای اینکه ردیابی را شروع کنید کافیست glympse در گوشی فرد مورد نظر فعال شود تا بتوانید او را موقعیت یابی کنید.

این برنامه ردیابی گوشی اندروید و ios می‌تواند موقعیت مکانی کارمندان یا هر فرد دیگری را به صورت زنده و زمان تخمینی رسیدن آنها را به ایمیل شما ارسال کند یا به صورت پیامک برایتان بفرستد، یا با شبکه های اجتماعی شما اشتراک بگذارد و … .

همچنین این اپلیکیشن قابلیت یکپارچه سازی با تقویم را دارد و می‌توانید رویدادهای مرتبط را در اپ به صورت مستقیم به تقویم گوشی خود اضافه کنید که این ویژگی می‌تواند خیلی مفید باشد.

برای مثال می‌توانید موقع رسیدن کارمندتان را از مرخصی تنظیم کنید تا اپلیکیشن به شما یادآوری کند.

این اپلیکیشن را می‌توانید از google play و app store اپل دانلود کنید.

glympse رایگان است.

سخن پایانی

در این مقاله از چرایی کنترل بر کارمندان گفتیم و چگونگی ردیابی کارمندان. اپلیکیشن‌هایی نیز معرفی شدند. اما نکته مهم این است که باید حریم خصوصی افراد رعایت شود.

فراموش نکنید شما به عنوان مدیر حق این را دارید که بدانید کارمندانتان در ساعت اداری سر کار هستند یا خیر اما نکته مهم این است که هرگز نباید به حریم خصوصی افراد وارد شوید و حقوق انسانی را زیر پا بگذارید.

هدف ما از نگارش این مقاله کمک به شما برای افزایش بهره‌وری کارمندهای شما بود و امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

شما کنترل بر کارکنان را تا چه حد مجاز می‌دانید؟

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

لوگو پین شو - ردیابی گوشی

پین‌شو یک نرم‌افزار کاربردی برای ردیابی افراد بدون اینترنت است.
مشاوره و پشتیبانی:
051-4225-6641
0902-4040-897

1 دیدگاه در “ردیابی کارمندان برای افزایش بهره‌وری آنها و داشتن کنترل بر آنها

[…] مربوطه پرداخته‌ایم و می‌توانید با کلیک روی این لینک به مطالعه آن مقاله […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • خانه
  • گوناگون
  • ردیابی کارمندان برای افزایش بهره‌وری آنها و داشتن کنترل بر آنها