چگونه بهره‌وری کارمندان را در محل کار افزایش دهیم؟

آیا کارمندان شما بهره‌وری لازم را ندارند؟ یا از شیوه کار کردن آنها راضی نیستید؟ در چنین مواقعی چکار می‌کنید؟ هر مدیری راهکار خود را دارد. ما نیز راهکارهایی برای شما داریم. این راهکارها هم شامل شیوه‌های سختگیرانه مانند ردیابی کارمندان است و هم شیوه‌های روانشناسی.

اگر قصد افزایش بهره‌وری کارمندان و در نتیجه پیشرفت شرکتتان را دارید یا از ناکارآمد بودن کارمند خود خسته شده‌اید با ما همراه باشید.

چرا بهره‌وری کارمندان مهم است؟

چرا بهره‌وری

بهره‌وری کارمندان می تواند از جهات مختلف به شما کمک کند. این امر بسیار مهم است زیرا به بهتر شدن شغل شما کمک می کند.هنگامی که برای افزایش بهره‌وری کارکنان تلاش می کنید ، قادر خواهید بود که تیم با نظم و کارآمد تری داشته باشید.

بهره‌وری کارمندان همچنین از چند طریق به سودآوری مشتریان کمک می کند زیرا آنها به موقع کار خود را دریافت می کنند ، کار را در کمال دریافت می کنند و با تیمی از کارمندان خبره کار می کنند که این باعث سودآوری بیشتر مشتریان می‌شود.

هنگامی که برای افزایش بهره‌وری کارکنان کار می کنید و اطمینان حاصل می کنید که کارهایی که برای مشتری‌ها انجام می شود کاملاً بی نقص است ، به افزایش درآمد شرکت نیز کمک می‌کنید و به نوبه خود باعث محبوبیت آن می‌شوید.

چگونگی افزایش بهره‌وری کارمندان

در ادامه به بررسی روش‌های افزایش بهره‌وری کارمندان می‌پردازیم.

۱- ردیابی کارمندان با اپلیکیشن

tracking app

وقتی به افزایش بهره‌وری کارکنان فکر می‌کنیم، اولین چیزی که به ذهن‌مان می‌رسد استفاده از یک اپلیکیشن است که با آن به بررسی و ردیابی کارمندان و به اصطلاح مانیتور کردن آنها بپردازیم.

قبلاً به چگونگی ردیابی کارمندان و معرفی اپلیکیشن‌های مربوطه پرداخته‌ایم و می‌توانید با کلیک روی این لینک به مطالعه آن مقاله بپردازید.

همچنین اگر قصد مطالعه ندارید لینک بعضی از بهترین برنامه‌های ردیابی را در این قسمت برای شما قرار می‌دهیم.

۲- هدف به جای ساعت

هدف به جای ساعت

هنوز هم در بسیاری از شرکت‌های عمومی یا خصوصی از سیستم ساعتی استفاده می‌کنند که می‌گوید، هر مدت زمانی که حضور داشته باشی پول دریافت می‌کنی اما این سیستم یکی از علل کاهش کارایی افراد است.

بهتر است به جای استفاده از سیستم ساعتی، اعلام کنید که افراد در قبال هدفی که به آن می‌رسند و کاری که آن را به پایان می‌رسانند، حقوق دریافت می‌کنند.

مطمئن باشید این شیوه تقسیم حقوق کارکنان جواب خواهد داد.

۳- نظارت بر عملکرد کارمندان

نظارت برای افزایش بهره‌وری

این احتمالاً موثرترین روشی است که با استفاده از آن می توانید بهره‌وری را افزایش دهید. 

هنگامی که روی نظارت بر عملکرد کارمندان خود تمرکز می کنید ، می توانید فعالیت کارمندان در محل کار را زیر نظر بگیرید تا ببینید به درستی وظایفشان را انجام می‌دهند یا خیر.

۴- برقراری ارتباط مؤثر

ارتباط مؤثر

ارتباطات مؤثر نقش اساسی در ایجاد روابط تجاری ایده آل بین کارفرما و کارمندان دارد.

به عنوان یک کارفرما ، اگر بخواهید به طور مرتب از طریق یک جلسه ارتباطی قوی و مؤثر به اشتراک بگذارید و آرزوها و اهداف شرکت خود را اعلام کنید. باعث خواهید شد تا کارمندان نیز با اهداف و مسیر کاری شرکت آشنا شوند.

همچنین کارمندانی که ارتباط خوبی با مدیرشان دارند، از روحیه کاری بهتری برخوردار خواهند بود.

۵- کیفیت مهم است، نه کمیت!

کیفیت

مراقب باشید کارمندان شما کیفیت را فدای کمیت نکنند. مطمئناً مشتریان همیشه به دنبال بهترین کیفیت هستند نه کمیت، زیرا هدف مشتری از مراجعه به شما رفع مشکل و نیازش است.

البته مقداری از این مورد به مورد سوم یعنی نظارت بر کارمندان نیز برمی‌گردد.

۶- قدردانی و تشکر یا از یاد نبرید

تشکر

کارمندان شما حتی اگر کاری را که به آنها می‌پردازید دوست نداشته باشند، خود را مجبور می‌سازند تا آن کار را به نحوی ایده‌آل برای شما انجام دهند.
در این مواقع سعی کنید حتی اگر شده با یک تشکر ساده از آنها قدردانی کنید. همین تشکر ساده تغییر بزرگی در روحیه کارکنان شما خواهد گذاشت و مطمئناً بهره‌وری کارمندان شما را افزایش می‌دهد.

اگر تا کنون این کار را نکرده‌اید حداقل یکبار آن را انجام دهید. مطمئن باشید ارزش امتحان کردن را دارد.

۷- هر روز پیشرفت کار را بررسی کنید تا بهره‌وری کارمندانتان را افزایش دهید

پیشرفت کار

گاهی ممکن است روحیه افراد تیم به مرور زمان کاهش پیدا کند و همین مورد از سرعت انجام کار بکاهد. شما با بررسی روزانه پیشرفت کار می‌توانید باعث افزایش سرعت پیشرفت کار و کیفیت آن و در کل باعث افزایش بهره‌وری کارمندان خود شوید.

۸- اهداف را روشن و متمرکز نگه دارید

هدف

هنگامی که هدف مشخص و روشن باشد، دستیابی به آن آسان تر است. اطمینان حاصل کنید که تصویری بسیار مرتب از هدف خود داشته باشید و در مورد آن با کارمندان خود صحبت کنید تا آنها بتوانند در جهت دستیابی به آن برای شما کار کنند.

 این کار باعث می شود تا شغل خود را به روشی صحیح گسترش داده و همچنین کارمندان خود را به سمت کار خوب هدایت کنید. این به کارمندان کمک می‌کند تا کارآمدتر باشند و ناخوشایندی‌های یادگیری در مورد هدف برای دستیابی به آن را برطرف می‌کند. به طور خلاصه بهره‌وری کارمندان را افزایش می‌دهد.

همچنین بخوانید: ۱۰ برنامه برای کنترل و ردیابی فرزند

۹- جلسه بازخورد برقرار کنید

بازخورد

هر چند وقت یکبار یک جلسه برقرار کنید و در آن جلسه، اشکالات و اشتباهات کارمندان را به آنها بگویید. بعضی اوقات، بعضی اشتباهات از چشم افراد پنهان می‌ماند و افراد از تذکر اشتباهاتی که متوجه نمی‌شوند، استقبال می‌کنند.

در جلسات، اشتباهات افراد را بگویید اما با لحنی نامناسب صحبت نکنید. در نهایت معلوم است که کمش دن اشتباهات بهره‌وری را افزایش می‌دهد و این جلسات اشتباهات را کم می‌کند.

۱۰- هر چند وقت یکبار حجم کار را کاهش دهید

حجم کار

یکی دیگر از روشهای مؤثر در افزایش بهره‌وری کارمندان کاهش بار کار “هر چند وقت یک بار” است که باعث می‌شود کارمندانی که زیاد کار می‌کنند دچار خستگی و تنبلی نشوند.

اگر شما هم روش خاصی برای افزایش بهره‌وری کارمندان در نظر دارید با ما و کاربران پین‌شو در بخش نظرات در جریان بگذارید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

لوگو پین شو - ردیابی گوشی

پین‌شو یک نرم‌افزار کاربردی برای ردیابی افراد بدون اینترنت است.
مشاوره و پشتیبانی:
051-4225-6641
0902-4040-897

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • گوناگون
  • چگونه بهره‌وری کارمندان را در محل کار افزایش دهیم؟