آموزش ردیابی گوشی در ایرانسل و همراه اول

اپراتورهای شبکه های تلفن همراه می‌توانند به ما در ردیابی گوشی همراه اول کمک کنند. زمان‌هایی هستند که نمی‌دانیم تلفن خود را کجا گذاشته‌ایم. گاهی تصور می‌کنیم که گوشی خود را از دست داده ایم اما در واقع فقط فراموش کرده‌ایم آن را در جای همیشگی خود قرار دهیم یا توسط کودکی برای بازی به مکان دیگری برده شده است. با کمی جستجو می‌توانید دوباره تلفن همراه خود که ممکن است بیصدا شده باشد را براحتی پیدا کنید. زمان‌هایی هم هستند که گوشی ما به سرقت رفته است و باید تدابیر امنیتی برای آن اتخاذ کنیم.

باتوجه به موارد بیان شده باید سیستمی را در تلفن همراه خود پیاده سازی کنیم تا در صورت گم شدن گوشی بتوانیم در اسرع وقت آن را دوباره پیدا کنیم. کمتر نگران شویم. زمان کمتری صرف ردیابی گوشی کنیم.

ردیابی گوشی گمشده

ردیابی گوشی به دوصورت آنلاین و آفلاین امکان پذیر خواهد بود (با توجه به رعایت تمامی مواردی که برای ردیابی مهم و ضروری هستند).

ردیابی بصورت آنلاین

باشد که در این صورت باید حتما به اینترنت متصل شده باشد که همیشه دارای مشکلات زیادی است. مثلا ممکن است گوشی به اینترنت دسترسی نداشته باشد. یا در نقاط دارای اینترنت با سرعت بسیار پایین باشد.

ردیابی بصورت آفلاین

بهترین و مطمئن ترین ردیابی بصورت آفلاین است. چرا که در اکثر جاده‌ها و مناطق سیمکارت همراه اول دارای پوشش دهی شبکه بطور مطلوب می‌باشد. ما برای ردیابی گوشی دارای سیم کارت بصورت آفلاین دو راه در پیش رو داریم:

۱- ردیابی توسط اپراتور شبکه همراه

اپراتورهای شبکه تلفن همراه خدمات گوناگونی به مشترکین خود ارائه می‌دهند. در نظر داشته باشید اگر می‌خواهید گوشی تلفن همراه خود را پیدا کنید، برای ردیابی گوشی خود در تمامی اپراتورها باید درخواست ردیابی را ثبت کنید. این سرویس‌ها می‌توانند به جهت پیدا کردن گوشی گم شده یا دزدیده شده کمک کننده باشند. با توجه به درخواست‌های ردیابی مکرر از سمت مشترکین هرکدام از اپراتورها  بر طبق سیاست‌های خاص خود روشی را برگزیده‌اند. با هم به بررسی آنها می‌پردازیم:

الف- ردیابی گوشی در همراه اول

ردیابی گوشی دارای سیم کارت همراه اول از طریق نرم افزار پین شو بصورت آفلاین
ردیابی گوشی همراه اول از طریق سامانه غیر حضوری حذف شده است

زمانیکه مطمئن هستید گوشی شما به سرقت رفته است. بهترین گزینه برای شما اقدامات قانونی است. طبق تماسی که کارشناسان ما با اپراتورهای همراه اول داشتند متوجه شدیم که کمی قبل تر سامانه همراه اول در خدمات غیر حضوری خود کد خاصی مبنی بر درخواست ردیابی سیم کارت قرار داده بود که فعلا این قسمت از خدمات غیر حضوری حذف شده است. پس تنها در صورتیکه از پیدا کردن گوشی خود نا امید شده‌اید. یا مطمعن هستید که آنرا از شما ربوده‌اند مراحل زیر را دنبال کنید در غیر این صورت به روش دوم ردیابی مراجعه نمایید.

مراحل پیگیری گوشی دارای سیم کارت همراه اول

  • غیر فعال کردن سیمکارت

بعد از اطمینان از سرقت گوشی، سیمکارت گمشده خود را از طریق خدمات مشترکین همراه اول غیرفعال کنید. اینکار به شما کمک می‌کند تا در آینده با مشکلی مواجه نشوید. چرا که سارقان ممکن است تماس‌های نامعلومی گرفته و شما را به دردسر بیاندازند. در پاره ای موارد سودجویان از طریق مخاطبین گوشی از اطرافیان شخصی که گوشی او را ربوده اند درخواستی مبنی بر پرداخت مبالغی را داشته‌اند. بیشترین درخواست‌ها تحت عنوان بیماری یا مشکلات حمل و نقل و تعمیرات ماشین بوده است که با پیگیری‌های به موقع امکان اخاذی از آنها سلب شد.

  • بردن جعبه گوشی به مراجع قضایی

در مرحله بعدی جعبه خالی گوشی را به مراجع قضایی برده و پیگیری‌های لازم را انجام دهید. همانطور که می‌دانید گوشی شما دارای کد منحصر بفردی است که با تعویض سیم کارت اطلاعات آن کد تغییر نخواهد کرد. در واقع در لحظاتی که ما بی اطلاع هستیم گوشی ما موقعیت خود، شماره سیمکارت و شماره کد گوشی را به نزدیکترین آنتن موبایل ارسال می‌کند تا بتواند در زمان لزوم از خدمات آن آنتن استفاده کند. پس با صلاح دید یک مرجع قضایی شما می‌توانید مطمعن باشد که به گوشی خود خواهید رسید.

اما همانطور که می‌دانید، این روش چندان کارآمد نخواهد بود چرا که باید مراحل اداری طولانی را طی کنید و اینکار زمان و هزینه زیادی از شما خواهد گرفت اما روش دومی نیز وجود دارد که بسیار ساده تر و بهتر می‌باشد.

ب- ردیابی گوشی در ایرانسل

ردیابی با ایرانسل

اگر شما مشترک ایرانسل هستید باید کد IMEI گوشی خود را از طریق تمام خطوط ایرانسل به سامانه ردیابی این اپراتور ارسال کنید. برای این کار می‌توانید از روش زیر اقدام کنید:

  • شماره گیری کد #۶۱۰۱*

در ادامه باید مراحل زیر را طی کنید تا ردیابی گوشی شما آغاز شود:

  • تأیید قوانین با ارسال عدد ۱
  • تأیید هزینه سرویس به مبلغ ۱۰۰۰ ریال برابر با ۱۰۰ تومان با ارسال عدد ۱
  • مشخص کردن اپراتور سیم کارتی که در گوشی مورد نظر داشتید: عدد ۱ ایرانسل عدد ۲ دیگر اپراتورها
  • ارسال کد ۱۵ رقمی IMEI گوشی مورد نظر

اگر مراحل گفته شده را به درستی انجام دهید، ایرانسل ظرف ۴۸ ساعت نتیجه را به شماره‌ای که با آن درخواست ردیابی داده بودید، ارسال می‌کند.

ایرانسل پیشنهاد می‌کند تا برای دریافت اطلاعات صحیح و اینکه آنها اطلاعات را به گوشی گم شده ارسال نکنند، حداقل ۵ روز پس از مسدود سازی سیم‌کارت اقدام به ردیابی کنید.

اگر نتیجه درخواست منفی بود، می‌توانید پس از پنج روز مجدداً اقدام به درخواست ردیابی کنید.

در صورت مثبت بودن نتیجه‌ی ردیابی،  پیامکی حاوی کد پیگیری و تاریخ ردیابی دریافت می‌کنید. با در دست داشتن «کد پیگیری و تاریخ ردیابی» به مراجع قضایی مراجعه کرده و نامه‌ی قضایی دریافت کنید. اصل نامه را به شرکت ایرانسل تحویل داده و با مراجعه‌ی مجدد به مراجع قضایی پیگیر دریافت نتیجه‌ی ارسالی از ایرانسل باشید.

هر بار که اقدام به ردیابی با ایرانسل می‌کنید، هزینه‌ای معادل ۱۰۰ تومان برای شما در بر خواهد داشت.

۲- ردیابی گوشی آفلاین توسط پین شو

ردیابی گوشی همراه اول کار دشواری نخواهد بود اگر از قبل تدابیر لازم برای ردیابی را اندیشیده باشید. سیم کارت های همراه اول تقریبا در تمامی نقاط ایران دارای آنتن دهی مناسب هستند واین اطمینان را به مشترکین می‌دهند که شما در مسافرت خاطری آسوده داشته باشید. مانیز از این ویژگی استفاده کرده ایم تا شما در تمامی نقاط دارای آنتن بتوانید ردیابی را انجام دهید.

۱- پیشگیری بهترین راه حل است

قبل بروز هر اتفاقی پیش بینی های لازم را انجام دهید تا از صدمات ناشی از آن جلوگیری نمایید. نرم افزار پین شو را در گوشی خود نصب داشته باشید تا در صورت لزوم بتوانید آن را ردیابی کنید.

۲- براحتی ردیابی کنید

بعد از گم کردن گوشی خود می‌توانید براحتی از طریق یک گوشی دیگر نرم افزار پین شو را نصب کرده و شماره همراه اول خود را ردیابی کنید. قبل از ردیابی گوشی از طریق نرم افزار پین شو این مطلب را بخوانیم:

۳- تمامی موانع موجود در راه ردیابی را بررسی نمایید

گاهی لازم است برای ردیابی دقیق‌تر مواردی مانند بودن در شبکه‌های تلفن همراه ، روشن بودن Gps و مواردی از این قبیل را بررسی نمایید و دسترسی های لازم را به نرم افزار بدهید تا در مواقع لازم بتواند کارکرد مناسبی داشته باشد. برای بررسی بیشتر باهم بخوانیم

فناوری گران است از آن محافظت کنیم.

پین شو نرم افزاری قدرتمند در زمینه ردیابی آفلاین شماره همراه می‌باشد. تلاش شبانه روزی مهندسین ما باعث شده تا شما بدون پرداخت هزینه‌های اضافی و براحتی ردیابی کنید و آسوده خاطر بمانید. برای دانلود نرم افزار کاربردی پین شو به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید.

، در پایین لیستی از آموزش‌ها در مورد ردیابی گوشی برای شما قرار می‌دهیم که می‌تواند مفید واقع شود.

آیا شما تجربه‌ای در مورد گم شدن گوشی یا دزدیده شدن آن دارید؟

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

لوگو پین شو - ردیابی گوشی

پین‌شو یک نرم‌افزار کاربردی برای ردیابی افراد بدون اینترنت است.
مشاوره و پشتیبانی:
051-4225-6641
0902-4040-897

1 دیدگاه در “آموزش ردیابی گوشی در ایرانسل و همراه اول

[…] و همراه اول قبلاً در بلاگ پین‌شو داده شده است که از این لینک قادر به مطالعه آن […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.