آیا ردیابی گوشی خاموش ممکن است؟

ممکن است در فیلم‌های مختلف ردیابی موبایل مجرمان را دیده باشید . گاهی حتی نگران ردیابی شدن گوشی خود باشید. خیلی‌ها نیز همیشه سعی می‌کنند GPS گوشی خود را خاموش نگه دارند تا از ردیابی گوشی خود توسط دیگران در امان باشند. اما نکته مهم اینجاست که موبایل ها می‌توانند بدون روشن بودن GPS یا حتی خاموش بودن گوشی ردیابی شوند.

آیفون x

ردیابی گوشی خاموش چگونه ممکن است؟

نکته‌ای که خیلی‌ها نمی‌داند این است که گوشی شما چه ios باشد چه android یا هرچیز دیگری، یک سیستم عامل دوم در آن وجود دارد که در پس زمینه کار می‌کند و کسی آن را نمی‌بیند.

این سیستم عامل مربوط به قطعه مودم تلفن همراه است. وظیفه اش هم فراهم سازی ارتباط موبایل با اپراتور مخابراتی سیمکارت آن است.

اگر تلفن همراه را بر روی حالت هواپیما قرار دهید، باز هم این سیستم عامل اضافی در پس زمینه فعال است و تنها تفاوتی که این حالت این دارد این است که سیگنال‌های سیمکارت برای گوشی فرستاده نمی‌شوند و به همین دلیل هم هست که تماس‌ها و پیام‌های ورودی در حالت هواپیما غیر فعال می‌شوند؛ اما این به معنای خاموش شدن سیستم عامل مودم نیست و همچنان هم امکان ردیابی تلفن همراه وجود دارد.

با در آوردن سیمکارت گوشی ردیابی نمی‌شود؟!

شاید فکر کنید که اگر سیمکارت را بیرون بیاورید دیگر امکان ردیابی گوشی شما وجود ندارد. این یک اشتباه محض است چون با درآوردن سیمکارت هنوز هم اطلاعات مختلفی به روش هایی گوناگون از گوشی ارسال می‌شوند. پس هنوز هم امکان ردیابی گوشی شما وجود دارد.

خاموش کردن گوشی

ممکن است بگویید “خب گوشی را خاموش می‌کنم تا دیگر اطلاعاتی به بیرون ارسال نکند” اما باید بگویم باز هم در اشتباهید.اگر گوشی شما به نوعی ویروس به نام PowerOffHijack آلوده شده بود چه؟!

این ویروس پیشرفته هنگامی که می‌خواهید گوشی را خاموش کنید انیمیشنی غیرواقعی مبنی بر اینکه گوشی خاموش می‌شود را به شما نشان می‌دهد اما در واقع گوشی هنوز روشن است و دارد برای هکر‌ها و افراد خرابکار ارسال اطلاعات می‌کند.

اما راه حل برای ردیابی نشدن گوشی چیست؟

راهنمایی

تنها راه حلی که به نظر می‌رسد قطع کردن منبع برق گوشی یا در واقع در آوردن باتری آن است. چون با قطع شدن برق هیچ سیسمتمی نمی‌تواند کار کند. اما هنوز هم یک منبع انرژی دیگر در گوشی برای کارهایی نظیر روشن نگه داشتن ساعت گوشی و کار‌هایی مثل آن وجود دارد. پس هیچ وقت نمی‌توان گفت که گوشی نمی‌تواند ردیابی شود.

گوشی هایی با پشت پلمپ شده را چه کنیم؟

گوشی هایی با پشت پلمپ که امکان درآوردن باتری را ندارند را نمی‌توان با این راه حل در امان نگاه داشت.

این خبر خوبی برای کسانی که گوشی‌شان به سرقت رفته و خبر بدی برای کسانی است که می‌خواهند موبایل آنها ردیابی نشود است.

برنامه ردیابی گوشی خاموش شده

دنبال چنین برنامه‌ای هم نباشید. برنامه اندرویدی نمی‌تواند ردیابی گوشی را انجام دهد مگر اینکه گوشی روشن باشد. اگر هم کسی ادعا کرد که چنین برنامه ای دارد بدانید که کلاهبرداری است. اما اپلیکیشن هایی مانند پین شو هستند که در صورت روشن بودن گوشی حتی بدون اینترنت و GPS هم آن را ردیابی می‌کنند. پین شو را همین الان از سایت آن به نشانی pinshow.ir دریافت کنید.

نظر شما چیست؟ خوشحال می‌شویم اگر در این مورد تجربه‌ای دارید با ما در میان بگذارید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

لوگو پین شو - ردیابی گوشی

پین‌شو یک نرم‌افزار کاربردی برای ردیابی افراد بدون اینترنت است.
مشاوره و پشتیبانی:
051-4225-6641
051-4321-5000
0902-4040-897

2 دیدگاه در “آیا ردیابی گوشی خاموش ممکن است؟

[…] همچنین بخوانید: آیا ردیابی گوشی خاموش ممکن است؟ […]

[…] آیا ردیابی گوشی خاموش ممکن است؟ […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *