چگونه گوشی آیفون خود را ردیابی کنیم؟

اگر گوشی آیفون شما به سرقت رفته یا نگران گم‌شدن یا به سرقت رفت گوشی اپل خود هستید، در ادامه با ما همراه باشید تا با روش ردیابی گوشی های آیفون آشنا شوید

تنها راهی که اپل برای پیدا کردن موبایل پیش روی شما می‌گذارد استفاده از سرویس find my iPhone است. برای استفاده از آن باید قبل از گم‌شدن یا به سرقت رفتن گوشی همان طور که در عکس بالا می‌بینید گزینه find my iPhone  را در گوشی خود فعال کنید. البته اگر این حالت خاموش بوده و گوشی یا تبلت شما گم شده یا به سرقت رفته نگران نباشید، برای شما هم راه حل داریم. پس این مطلب را دنبال کنید.

اگر حالت find my iPhone روی دستگاه شما فعال بود:

شما می توانید با استفاده از این حالت دستگاه خود را روی نقشه ببینید و اقدامات دیگری هم برای بازگردانی دستگاه و امن نگه داشتن اطلاعات تان انجام دهید.

برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. با استفاده از یک کامپیوتر شخصی به icloud.com/find مراجعه کرده و وارد شوید یا با استفاده از یک آیفون، آیپد یا iPod لمسی وارد اپلیکیشن find my iPhone شوید.
  2. دستگاه خود را پیدا کنید! Find my iPhone را باز کنید و وارد شوید. از لیست دستگاه ها گوشی یا تبلت خود را انتخاب کنید تا روی نقشه نمایش داده شود. همچنین می‌توانید صدایی در آن پخش کنید تا افراد نزدیک، از آن با خبر شوند.
  3. حالت گم شده را فعال کنید. با استفاده از این حالت می‌توانید از راه دور دستگاه خود را با یک رمز قفل کنید یا یک پیام سفارشی روی آن نمایش دهید که معمولا شامل تلفن تماس می شود. همچنین با فعال کردن lost mode یا حالت گم شده اطلاعات کارت های اعتباری و سیستم پرداخت apple pay به تعلیق در می‌آیند.
  4. به یک مرکز پلیس اطلاع دهید. احتمالا آنها شماره سریال دستگاه را از شما میخواهند که برای پیدا کردن آن میتوانید به این آدرس مراجعه کنید: support.apple.com
  5. دستگاه خود را پاکسازی کنید. برای جلوگیری از اینکه اطلاعات شما به دست کسی برسد می‌توانید با گزینه erase iPhone اطلاعات دستگاه را به طور کامل پاکسازی کنید. به یاد داشته باشید این اطلاعات بازگردانده نمی شوند.   

نکته بسیار مهم: در صورت پاکسازی اطلاعات دیگر قادر به یافتن تلفن خود با find my iPhone نیستید و اگر گوشی یا تبلت را از لیست دستگاه ها در حساب خود پاک کنید، قفل فعالسازی از بین خواهد رفت و هر فردی قادر به روشن کردن و استفاده از دستگاه شما خواهد بود.

پیدا کردن آیفون روی نقشه

اگر از family sharing استفاده می‌کنید، هر یک از اعضای خانواده قادر خواهد بود دستگاه شما را پیدا کند. فقط به apple ID شما نیاز دارد.

اگر هم دستگاه شما با سرویس +AppleCare محافظت می شود می‌توانید اعلام کنید که دستگاه شما گم شده یا به سرقت رفته است.

چگونه گوشی آیفون خاموش را ردیابی کنیم؟

اگر دستگاه شما آفلاین باشد همچنان می‌توانید آن را قفل کنید و صدا پخش کنید یا آن را پاکسازی کنید فقط این کار‌ها پس از آنلاین شدن گوشی یا تبلت شما انجام خواهد شد. اگر هنگامی که دستگاه آفلاین است آن را از لیست دستگاه های اکانت خود پاک کنید اعمال گفته شده لغو خواهد شد.

چگونه می‌توانید حالت گم شده را خاموش کنید؟

می‌توانید با وارد کردن رمز این حالت را خاموش کنید. همچنین امکان خاموش کردن این حالت در icloud.com یا اپلیکیشن find my iPhone وجود دارد.

اگر find my iPhone از قبل فعال نبود:

آیفون در تاریکی
  1. رمز apple ID خود را تغییر دهید. با تغییر رمز apple id می‌توانید از دسترسی دیگران به داده‌های (i Cloud) یا دیگر سرویس ها مثل (i Message یا iTunes)  در گوشی گم شده جلوگیری کنید.
  2. رمز خود در دیگر حساب های اینترنتی مثل توییتر یا فیسبوک را هم تغییر دهید.
  3. به یک مرکز پلیس اطلاع دهید. احتمالا آنها شماره سریال دستگاه را از شما میخواهند. برای پیدا کردن آن میتوانید به این آدرس مراجعه کنید: support.apple.com

به طور کلی سیستم find my iPhone فقط در صورتی کار می‌کند که از قبل آن را فعال کرده باشید . در غیر اینصورت اپل هیچ سرویسی برای پیدا کردن آیفون گم شده یا آیپد شما ندارد.

اگر هم گوشی شما سیستم عامل اندروید است می‌توانید به راحتی با اپلیکیشن پین‌شو آن را ردیابی کنید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

لوگو پین شو - ردیابی گوشی

پین‌شو یک نرم‌افزار کاربردی برای ردیابی افراد بدون اینترنت است.
مشاوره و پشتیبانی:
051-4225-6641
0902-4040-897

2 دیدگاه در “چگونه گوشی آیفون خود را ردیابی کنیم؟

[…] به راحتی گوشی آیفون خود را ردیابی کنید. که در قسمت چگونه گوشی آیفون خود را ردیابی کنیم؟ این مسئله را کاملا توضیح داده‌ایم. با این حال، نکته […]

[…] چگونه گوشی آیفون خود را ردیابی کنیم؟ […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.