مشکلات رایج ردیابی در هنگام کار با پین‌شو

انجام فرایند موقعیت‌یابی با نرم افزار‌های ردیابی آسان‌ترین روش ممکن برای دستیابی به اطلاعات جغرافیایی است. اما اغلب کاربران به دلیل آشنا نبودن با عملکرد نرم افزار، موفق به انجام عملیات نمی‌شوند. در ادامه به بررسی عوامل اختلالات و روش رفع آن‌ها خواهیم پرداخت.

ردیاب چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟

امروزه ردیاب‌ها از قطعات کوچک الکترونیکی تبدیل به نرم افزار‌های کاربردی با امکانات ویژه شده‌اند. عملکرد اصلی این نرم افزار‌ها، به صورت آگاهانه برای نمایش موقعیت جغرافیایی است. شاید در نگاه اول علت استفاده از نرم افزار‌ها را موقعیت‌یابی شخص یا وسیله نقلیه دانست. این دیدگاه تا حدودی درست اما سطحی است. امروزه در این دنیای شلوغ و پر ازدحام، اپلیکیشن‌های موقعیت‌یابی برای اشخاص زیادی یک ضرورت محسوب می‌شود؛ از این رو هدف اصلی این ردیاب‌ها گروه‌های زیر است:

 • کارمندان
 • وسایل نقلیه
 • اعضای خانواده
 • کودکان
 • نوجوانان
 • سالمندان
 • مبتلایان بیماری‌های خاص

ضرورت ردیاب‌ها برای افراد ذکر شده برای جاسوسی رفتار‌های شخص در جامعه نمی‌باشد. قابل ذکر است تمام ردیاب‌های معتبر تنها خدمات آگاهانه ارائه می‌دهند. با توجه به توضیحات شرح داده شده می‌توان متوجه اهمیت استفاده از نرم افزار‌های ردیابی شد؛ اما گاهی به دلایل مختلف عملیات با موفقیت انجام نمی‌شود. قابل تاکید است که ردیابی ناموفق اغلب به دلیل آشنایی نداشتن کاربران با عملکرد نرم افزار است.

Tracking-software-pinshow
ردیاب پین‌شو دوست و محافظ عزیزان شما

نکته) موضوعات پیش‌رو و راه حل‌های آن، مربوط به نرم افزار پین‌شو است.

نرم افزار ردیابی پین‌شو

پین‌شو نرم افزار کاربردی است که با استفاده از سامانه موقعیت‌یابی جهانی (GPS) اطلاعات موقعیت جغرافیایی را نمایش می‌دهد. این ردیاب به صورت آفلاین و بدون نیاز به اتصال اینترنت و پرداخت هزینه‌های گزاف اضافی فرایند ردیابی را نشان می‌دهد.

عملکرد پین‌شو ممکن است در صورت شرایط زیر مختل شود:


نصب بودن نرم افزار پین‌شو بر روی هر دو دستگاه

همانطور که شرح دادیم؛ پین‌شو نرم افزاری با خدمات آگاهانه است. از این رو برای دادن دسترسی و کسب اجازه از دستگاه مربوطه، باید نرم افزار پین‌شو بر روی هر دو دستگاه نصب باشد. همچنین پس از نصب، باید دسترسی را جهت انجام عملیات از شخص مقابل دریافت کنید. برای فعال کردن این گزینه از طریق روش زیر اقدام فرمایید:

 1. نرم افزار پین‌شو را اجرا کنید.
 2. وارد بخش منو شوید.
 3. گزینه “افراد مجاز به ردیابی شما” را انتخاب نمایید.
 4. گزینه “قابل ردیابی برای همه” را فعال نمایید.
Conscious-tracking-with-pinshow

اختلالات دسترسی به GPS

برای موقعیت‌یابی ردیابی بایستی آپشن GPS در گوشی فعال باشد. زیرا اساس کار پین‌شو تعیین موقعیت به صورت آفلاین است که تنها از طریق GPS امکان پذیر است.

خاموش بودن اینترنت

پین‌شو برای انجام عملیات موقعیت‌یابی به اینترنت نیازی ندارد. لذا برای نمایش نقشه که به Google map اختصاص دارد؛ لازم به روشن بودن اینترنت دستگاه درخواست کننده عملیات ردیابی است.

internet-connection
ردیابی آفلاین بدون نیاز به اینترنت با پین‌شو

ارسال صحیح درخواست ردیابی

برای انجام ردیابی آفلاین نیازمند راه ارتباطی بین دو دستگاه است. این راه ارتباطی در نرم افزار پین‌شو، پیامک (SMS) است. از این رو، باید سیم‌کارت پیشفرض برای ارسال پیامک همان شماره سیم‌کارتی باشد که با آن داخل نرم افزار ثبت نام شده است. همچنین در هنگام انجام عملیات دقت فرمایید که سیم‌کارت مربوطه دارای اعتبار کافی جهت ارسال پیامک باشد.

قابل ذکر است که پس از ارسال پیامک درخواست کننده، باید کدی جهت انجام عملیات، حتما از سیم‌کارت دستگاه شخص مقابل به صورت پیامک دریافت شود. در نتیجه قرار داشتن هر دو دستگاه در منطقه‌های تحت پوشش آنتن‌دهی امری ضروری است.

Send-a-tracking-request-with-pinshow
پیامک پل ارتباطی دو دستگاه برای ردیابی

سلامت دستگاه

عملیات ممکن است به دلیل مشکلات فنی مربوط به آنتن GPS، آنتن اینترنت و یا دیگر موارد دستگاه نیز مختل شود. برای بررسی، عملکرد ردیابی را در گوشی هوشمند دیگری امتحان نمایید. همچنین در گوشی‌های هواوی به دلیل تحریمات گوگل، پین‌شو مانند دیگر نرم افزار‌های مبتنی بر خدمات گوگل قادر به انجام ردیابی نمی‌باشد.

Unable-to-track-with-broken-phone
عدم آنتن‌دهی مداوم و اختلال در اتصالات شبکه‌ای از نشانه‌های اصلی وجود مشکلات فنی در گوشی هوشمند است.

نرم افزار‌های مخفی کننده

خدمات نرم افزار پین‌شو بر پایه ردیابی آگاهانه ارائه می‌شود. در این راستا برخی از کاربران برای انجام ردیابی به صورت مخفیانه از نرم افزار‌های مخرب استفاده می‌کنند. اغلب نرم افزار‌های مخفی کننده باعث محدود کردن پین‌شو جهت دسترسی به خدمات گوگل و یا غیر فعال کردن اعلان‌های آن می‌شود. در این صورت عملیات ردیابی با خطا مواجه خواهد شد. پیشنهاد ما به شما رعایت قوانین پین‌شو و استفاده از خدمات آن به روش صحیح است.

پشتیبانی پین‌شو

در صورتی که در انجام و بررسی موارد یاد شده دچار مشکل شده اید؛ متخصصین واحد پشتیبانی پین‌شو پاسخگوی سوالات شما از ساعت ۸ الی ۱۴ از طریق باکس آنلاین و یا شماره تماس‌های زیر می‌باشند:

۰۵۱-۴۲۲۵-۶۶۴۱
۰۹۰۲-۴۰۴۰-۸۹۷

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

لوگو پین شو - ردیابی گوشی

پین‌شو یک نرم‌افزار کاربردی برای ردیابی افراد بدون اینترنت است.
مشاوره و پشتیبانی:
051-4225-6641
0902-4040-897

1 دیدگاه در “مشکلات رایج ردیابی در هنگام کار با پین‌شو

خیلی عالی بود.
از توضیحات کاملی که نوشتید واقعا لذت بردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.