ردیابی شماره تلفن همراه

امروزه گجت‌ها و نرم افزارهای زیادی برای آسان‌تر کردن زندگی روزمره بشر طراحی و عرضه شده است. برای استفاده از این خدمات تنها کافی است که گوشی هوشمند داشته باشید. یکی از این خدمات که تاکنون بسیار متوجه کاربران قرار گرفته است و هر روزه به متقاضیان آن افزوده می‌شود؛ ردیاب‌ها هستند. ردیاب‌ها که در گذشته به شکل یک قطعه سخت افزاری مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما امروزه شکل مدرنی به خود گرفته است و در قالب نرم افزار تغییر یافته است. اگر شما هم مشتاق هستید تا اطلاعات بیشتری درباره این گروه از ردیاب‌ها بدانید؛ با ما همراه باشید.

تاریخچه ردیاب‌های نرم افزاری

همانطور که پیشتر گفتیم ردیاب‌ها در گذشته به صورت یک قطعه سخت افزاری که به اندازه یک کف دست بود؛ مورد استفاده قرار می‌گرفت. این قطعه در واقع بیشتر در اختیار نیروی انتظامی بود. از این رو عموم مردم دسترسی کمی تا به این قطعات داشتند. همچنین کاربرد ردیاب‌های سخت افزاری در اغلب موارد به صورت مخفیانه بود. در نتیجه کاربردی برای افراد یک جامعه نداشت.

اما با پیشرفت تکنولوژی و شلوغ شدن شهرها و افزایش حجم کاری افراد، ردیاب‌‌های نرم افزاری کاربرد بسیار زیادی حتی برای افراد جامعه پیدا کرد.

کاربرد ردیاب‌های نرم افزاری

ردیاب‌های نرم افزاری در واقع واسطه‌ای برای انجام فرآیند ردیابی است. ردیابی امروزه به وسیله ماهواره‌های موقعیت‌یاب، موقعیت مکانی دستگاه هوشمندی را بدست می‌آورد. سپس موقعیت مکانی را که در یک ساعت مشخص بدست آمده را به مدیر خود ارائه می‌دهد. در نتیجه این ردیاب‌ها کاربرد‌های زیادی دارد که در ادامه آنها را برای شما معرفی می‌کنیم:

ردیابی کودکان

ردیاب‌های نرم افزاری با استفاده از ماهواره‌های موقعیت‌یاب قادرند تا موقعیت مکانی کودکان را در راه مدرسه، پارک‌ها، کلاس‌های فراغت و سایر مکان‌های عمومی بدست آورند. سپس اطلاعات این موقعیت برای والدین و سایر اعضای خانواده ارسال خواهد شد.

ردیابی سالمندان

همانطور که می‌دانیم با افزایش سن اختلالات و ناتوانی‌های حرکت سراغ افراد می‌آید. از این رو در هنگام بیرون رفتن خطرات زیادی این عزیزان را تهدید می‌کند. با توجه به مشغله‌های زندگی سایر اعضای خانواده، همراهی فرد سالمند یک خانواده دشوار است. اما با انجام ردیابی می‌توان از راه دور از وضعیت و موقعیت آنها با خبر شد.

ردیابی بیماران

بیماران نیز همانند سالمندان دارای ناتوانی‌ها و اختلالاتی هستند که امکان بیرون رفتن از خانه‌ها را از آنها سلب می‌کنند. اما با مجهز کردن بیماران به وسیله ردیاب‌های نرم افزاری می‌توان از اتفاقات ناخوشایند در بیرون از خانه جلوگیری کرد. بیشترین استفاده از ردیابی در این حوزه، برای بیماران آلزایمری است. که در صورت سردرگم شدن یا فراموشی، به راحتی می‌توان با ردیابی از موقغیت آنها با خبر شد.

ردیابی کارمندان

ردیابی کارمندان در واقع به نوعی یک شیوه و روش مدیریتی است. این سیستم به مدیران این امکان را می‌دهد؛ تا با پیچیدگی کمتر افراد شاغل در بیرون از محیط کاری را مدیریت نمایند. در واقع این سیستم مناسب کارمندان مشغول در حوزه‌های زیر است:

  • کارمندانی که به طور مرتب به ماموریت می‌روند.
  • رانندگانی که وظیفه ارسال مرسوله مشتریان را دارند.
  • کارمندانی که وظیفه انجام خدمات به مشتریان را دارند.

ردیابی خودرو و وسایل نقلیه

امروزه نظارت و مدیریت استفاده از خودرو و وسایل نقلیه شخصی یا سازمانی برای صاحبان آنها از اهمیت بسیاری برخوردار است. والدینی که نیاز دارند تا در زمان استفاده فرزندانشان از خودرو، از راه دور مواظب آنها باشند. مدیرانی که می‌خواهند زمان توقف و حرکت رانندگان و کارمندان خود را در زمان استفاده از خودروی شرکتی یا سازمانی متوجه شوند. می‌توانند با استفاده از خدمات یک نرم افزار ردیابی به راحتی و با کمترین هزینه ممکن این فرآیند را انجام دهند.

ردیابی از طریق شماره تلفن همراه

تا اینجا باهم به بررسی خدمات و کاربردهای نرم افزار‌های ردیابی پرداختیم. اما فرآیند ردیابی از چه روشی انجام می‌شود؟

ردیابی از طریق نرم افزاری امروزه با دو روش آفلاین و آنلاین قابل انجام است. با روش آفلاین، می‌توان فرآیند ردیابی را به راحتی و از طریق شماره تلفن همراه انجام داد. برای این کار کافی است تا نرم افزار ردیابی پین شو را بر روی هر دو گوشی مبداء و مقصد نصب کنید. سپس با ارسال درخواست ردیابی، از موقعیت مکانی شخص مقابل با خبر شد.

در واقع نرم افزار پین شو یک نرم افزار ردیابی آفلاین است که با استفاده از سیستم موقعیت‌یابی جهانی (GPS) موقعیت مکانی گوشی مقصد را در هر زمان و نقطه جغرافیایی به دست آورد و در نهایت آن را در نقشه گوشی مبداء نمایش دهد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

لوگو پین شو - ردیابی گوشی

پین‌شو یک نرم‌افزار کاربردی برای ردیابی افراد بدون اینترنت است.
مشاوره و پشتیبانی:
051-4225-6641
0902-4040-897

5 دیدگاه در “ردیابی شماره تلفن همراه

فعلا نمیدونم

چه مشکلی پیش اومده؟

ردیابی گوشی

برای ردیاب گوشی مشکل دارید؟

ردیابی گوشی سامسونگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.