آموزش نحوه ردیابی شماره همراه اول در کوتاه‌ترین زمان

دشوار‌ترین نوع ردیابی مربوط به گوشی‌های هوشمند می‌شود که به دلایل مختلف به سرقت و یا گم شده‌اند. در این مقاله به معرفی دو روش ردیابی شماره همراه اول برای شما عزیزان خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید!

ردیابی گوشی چیست؟

ردیاب‌ها به ابزار و یا نرم افزاری گفته می‌شود که با کمک ماهواره‌ها و گیرنده‌های GPS موقعیت مکانی یک دستگاه را مشخص نماید. عمالگر لازم در گوشی‌های هوشمند، نرم افزار یا سامنه‌ای می‌باشد که به وسیله سیم کارت به ردیابی و پیدا کردن موقعیت مکانی گوشی هوشمند مربوطه کمک می‌کند.

به صورت کلی ردیاب‌های مخصوص شماره همراه اول به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند:
ردیاب‌های آفلاین: ردیاب قدرتمندی که بدون نیاز به اتصالات اینترنت از طریق موقعیت‌یابی سیم کارت موقعیت دقیق گوشی هوشمند را نمایش می‌دهد.
ردیاب‌های آنلاین: از طریق GPS با توجه به کیفیت اینترنت عملیات مکان‌یابی انجام می‌گردد.

ردیابی چیست؟
ردیابی آفلاین آسان‌ترین روش پیدا کردن گوشی همراه به سرقت رفته یا گم شده است.

حال اگر گوشی به سرقت رفته شما با سیم کارت همراه اول ثبت شده باشد؛ ردیابی به دو روش زیر آسان‌تر می‌باشد:

۱) ردیابی گوشی همراه اول توسط اپراتور

اگر مطمئن هستید که گوشی شما به سرقت رفته است؛ بهترین گزینه برای شما اقدامات قانونی از سمت اپراتور شبکه ای که گوشی خود را با آن فعال کرده‌اید است. ردیابی شماره همراه اول در صورت روشن بودن گوشی هوشمند، به این صورت است که همراه اول طی ۱۰ روز اول با دریافت هزینه سه هزار تومن عملیات ردیابی را انجام می‌دهد. اگر در این مدت عملیات ردیابی با شکست مواجه شود؛ همراه اول به محض پرداخت دوباره هزینه و ارسال درخواست ردیابی، مجدد عملیات را آغاز می‌کند. اما مواردی وجود دارد که پس از ناموفق بودن فرایند ردیابی، باید آنها را بررسی و پیگیری نمایید.

غیر فعال کردن سیم‌کارت همراه اول

بعد از اطمینان از سرقت گوشی و نا کار آمد بودن ردیابی شماره همراه اول مربوطه، سیم‌کارت گمشده خود را از طریق خدمات اپراتور مشترکین غیر فعال کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا در آینده با مشکلی مواجه نشوید؛ چرا که سارقان ممکن است با برقرار کردن ارتباط با شما، تلاش بر سودجویی از شما و اطلاعاتتان کنند. قابل ذکر است که در بعضی موارد سودجویان از طریق مخاطبین گوشی از اطرافیان شخصی که گوشی او را ربوده اند؛ درخواست مبالغی را نیز داشته‌اند. بیشترین درخواست‌ها تحت عنوان بیماری یا مشکلات حمل و نقل و تعمیرات ماشین بوده است که می‌توان با پیگیری‌های به موقع امکان اخاذی از آنها را سلب کنید.

بردن جعبه گوشی به مراجع قضایی

در مرحله بعدی جعبه خالی گوشی را به مراجع قضایی برده و پیگیری‌های لازم را انجام دهید. همانطور که می‌دانید گوشی شما دارای کد منحصر بفردی است که با تعویض سیم کارت اطلاعات آن کد تغییر نخواهد کرد. در واقع در لحظاتی که ما بی اطلاع هستیم گوشی ما موقعیت خود، شماره سیم‌کارت و شماره کد گوشی را به نزدیکترین آنتن موبایل ارسال می‌کند تا بتواند در زمان لزوم از خدمات آن آنتن استفاده کند. پس با صلاح دید یک مرجع قضایی مطمعن شوید که به گوشی خود خواهید رسید.

اما همانطور که می‌دانید، این روش چندان کارآمد نخواهد بود؛ زیرا باید مراحل اداری طولانی را طی کنید؛ این فرایند زمان و هزینه زیادی از شما خواهد گرفت. در مقابل روشی آسان‌تری وجود دارد که باعث می‌شود فرایند پیدا کردن گوشی هوشمند مذکور کوتاه‌تر شود.

۲- ردیابی گوشی همراه اول توسط پین شو

اگر قبل از به سرقت رفتن و یا گم شدن گوشی هوشمند تدابیر لازم برای ردیابی شماره همراه اول را مهیا کرده باشید؛ ردیابی آن فرایند دشواری نخواهد بود. سیم کارت‌های همراه اول تقریبا در تمامی نقاط ایران دارای آنتن دهی مناسب هستند؛ به همین دلیل ردیابی آفلاین آن راحت‌تر و آسان‌تر از ردیابی به صورت آنلاین آن می‌باشد. قابل ذکر است استفاده از ردیاب آفلاین در هزینه‌ها صرفه جویی بیشتری نیز می‌کند.
برای این کار کافی است از ابتدا بر روی گوشی خود ردیاب پین شو را نصب کنید؛ سپس مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید تا در صورت پیش آمدن اتفاقات غیر قابل پیش بینی مشکلی برای شما پیش نیاید:

  • وارد بخش “منو” ردیاب پین شو شوید.
  • سپس گزینه “افراد مجاز به ردیابی شما” را انتخاب کنید.
  • قابلیت “قابل ردیابی برای همه” را فعال کنید.
ردیابی همراه اول با پین‌شو
پین‌شو آسان ترین روش ردیابی گوشی همراه اول در کوتاه‌ترین زمان ممکن است.


حالا می‌توانید به راحتی با گوشی دیگری، تلفن همراه خود را در کمترین زمان ممکن ردیابی کنید!

کلام آخر

همانطور که می‌دانیم فناوری گران است. پس باید از آن محافظت کرد. پین‌شو نرم افزاری قدرتمند در زمینه ردیابی آفلاین شماره همراه می‌باشد. این نرم افزار با تلاش متخصصین ما باعث شده تا بدون پرداخت هزینه‌ اضافی عملیات ردیابی را انجام دهید.
همچنین برای دانلود و نصب نرم افزار کاربردی پین شو می‌توانید از لینک زیر اقدام نمایید.


فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

لوگو پین شو - ردیابی گوشی

پین‌شو یک نرم‌افزار کاربردی برای ردیابی افراد بدون اینترنت است.
مشاوره و پشتیبانی:
051-4225-6641
0902-4040-897

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.