ردیابی گوشی‌ هواوی

ردیابی با گوشی‌های هوشمند یکی از جدیدترین روش‌های موقعیت‌یابی است. در این روش با کمترین هزینه و اتلاف وقت در هر نقطه جغرافیایی بدون محدودیت فاصله‌، موقعیت‌یابی انجام می‌گردد. این فرآیند با ارسال درخواست ردیابی از طریق ردیاب‌های نرم افزاری قابل نصب در گوشی هوشمند امکان پذیر است. فرآیند ردیابی ممکن است به دلایلی از جانب کاربران مختل شود. یکی از مواردی که برای کابران دارای گوشی‌های هوشمند هواوی پس از ارسال و انجام صحیح ردیابی پیش می‌آید؛ نمایش ندادن موقعیت روی نقشه است. اما این اختلال به چه دلیل رخ می‌دهد و راه حل آن چیست؟ با ما برای پاسخ به این سوال همراه باشید.

گوشی‌های هوشمند هواوی

شرکت هواوی یک استارت آپ چینی در زمینه ساخت گوشی‌های هوشمند است. این استارت آپ در مدت کوتاهی توانست تبدیل به یک ابر شرکت شود. همچنین گوشی‌های هواوی با استفاده از تکنولوژی‌ و فناوری خاص خودش، به یکی از قدرتمندترین رقبای شرکت‌های آمریکایی و اروپایی شد. با این حال هواوی در سال ۲۰۱۹ توسط ایالات متحده به جاسوسی برای دولت چین متهم شد. در مقابل هواوی تمام اتهامات وارده را رد کرد. اما در نهایت به دلیل ارائه ندادن اطلاعات و جزئیات فعالیت خود، توسط ایلات متحده تحریم شد. این تحریمات باعث قطع همکاری تمام سرویس‌های خارجی با هواوی شد. گوگل یکی از مجموعه سرویس‌های است که تمام خدماتش را برای گوشی‌های هواوی تولید شده از سال ۲۰۱۹ به بعد را تحریم کرد. هواوی نیز پس از گذشت مدت زمان زیادی خدمات خودش را با عنوان HMS معرفی کرد.

سرویس موبایل‌های هواوی HMS

سرویس‌ گوشی‌های هوشمند گوگل که با عنوان GMS مخفف عبارت Google Mobile Services شناخته می‌شود؛ تنها قابل استفاده بر روی دستگاه‌های دیجیتالی دارای نسخه اندروید خاصی است. شرکت هواوی پس از تحریمات از نسخه متن باز اندروید استفاده می‌کند. این نسخه به دلیل عدم اجرای سرویس‌های گوگل، شرکت هواوی را مجبور به ارائه سرویس‌ مختص به خود را کرد. این سرویس که با عنوان HMS معرفی شد؛ قابلیت نصب سرویس‌های گوگل را ندارد. یعنی اپلیکیشن‌هایی مانند جیمیل، گوگل مپ، گوگل کروم، یوتیوب، گوگل درایو و غیره قابل اجرا روی این سرویس نیستند. قابل ذکر است که این سرویس و تحریمات گوگل تنها شامل گوشی‌های هواوی تولید شده ۲۰۲۰ به بعد است.

مشکل عدم نمایش موقعیت ردیابی شده در نقشه پین شو

پین شو یک ردیاب نرم افزاری گوشی‌های هوشمند منحصر به فرد است؛ که به وسیله سیستم موقعیت‌یابی جهانی (GPS) قادر به ردیابی افراد است. نتایج ردیابی این سیستم به وسیله گوگل مپ در نرم افزار پین شو نمایش داده می‌شود. با توجه به تحریمات گوگل، این مرحله از ردیابی در گوشی‌های هوشمند هواوی نمایش داده نمی‌شود. این بدان معناست که عملیات ردیابی تا آخرین مرحله یعنی نمایش موقعیت انجام می‌شود. اما در نهایت موقعیت مکان فرد در نقشه پین شو نمایش داده نمی‌شود. اگرچه که با توجه به گزارشات کاربران پین شو که دارای گوشی‌های هوشمند هواوی هستند؛ در موارد نادر پس از ارسال چندین درخواست متوالی ردیابی، در نهایت مکان ردیابی شده نمایش داده می‌شود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

لوگو پین شو - ردیابی گوشی

پین‌شو یک نرم‌افزار کاربردی برای ردیابی افراد بدون اینترنت است.
مشاوره و پشتیبانی:
051-4225-6641
0902-4040-897

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.